Menu

Emeryci Podróżują

Koło Turystyczno - Krajobrazowe "Niezapominajka" zrzesza 40 kołobrzeskich emerytów, którzy chcą podróżować i poznawać historię naszego regionu. Koło powstało przy kołobrzeskim oddziale PTTK z inicjatywy członków chór Cantabile i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak mówi jego prezes, Irena Frankiewicz, wszyscy są już na emeryturze, odchowali wnuki, mają więc czas na to, by zacząć podróżować.

- Dokładnych planów nie mamy jeszcze sprecyzowanych, ale chcemy organizować wycieczki rowerowe po Kołobrzegu i jego okolicach, a potem autokarowe po całym województwie. Najgorzej zna się zazwyczaj swoje podwórko - wyjaśnia pani Irena. - Bądźmy aktywni, wiek nie gra roli - dodaje jej koleżanka Janina Sienkiewicz. Koło chce też organizować wyjazdy do szczecińskiej opery.

Wielu z członków Koła to osoby o wykształceniu ekonomicznym, dlatego zarząd ma nadzieję, że uda mu się skutecznie starać o środki unijne i innego rodzaju dofinansowania. - Ja sama kończyłam specjalne kursy organizowane przez Koszalińskie Centrum Wdrażania Inicjatyw Społecznych - zaznacza Frankiewicz. Nazwa "Niezapominajka" została wybrana w drodze głosowania i nawiązuje do tytułu ludowej piosenki, która stała się hymnem Koła (EŚ)

I Turystyczna Wędrówka po Czarodziejski Kwiat - REGULAMIN


Regulamin Regionalnej Odznaki Krajoznawczej „Szlakiem Pałaców  i Dworów Powiatu Kołobrzeskiego" - REGULAMIN


Nowa odznaka krajoznawcza "Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba" - REGULAMIN


XXX Zlotu Turystów Kolarzy PTTK Województwa Zachodniopomorskiego - REGULAMIN | KARTA ZGŁOSZENIA

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZE | ODDZIAŁ w KOŁOBRZEGU

 ul. Zwycięzców 5/1 | 78-100 Kołobrzeg | fax: +48 94 35-223-11 | kom: 796 698 377
 czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00 do 16:00 |
soboty w godz. od 10:00 do 14:00
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.pttk.kolobrzeg.pl
PKO S.A. 45 1240 6508 1111 0010 6350 4388
| NIP 671-020-03-84